Warsztat "Zdrowy kręgosłup Swim&Yoga”

zdrowy-kregoslup-warsztat

„Siedzący tryb życia w połączeniu z pracą przed komputerem, to najczęstsze przyczyny wad postawy i bólu kręgosłupa” – takie stwierdzenie usłyszymy w każdym gabinecie lekarskim. Może zanim do niego trafimy, warto jest spróbować zapobiec wizycie u specjalisty i samemu zadbać o swoje zdrowie?

Wychodząc naprzeciw coraz większej liczbie osób skarżących się na bóle pleców, zdecydowaliśmy o zorganizowaniu nowatorskiego warsztatu „zdrowy kręgosłup”. Podczas 3 dni zajęć połączymy ćwiczenia na lądzie oparte o jogę z pływaniem głównie na plecach, które uważamy za najzdrowszy sposób poruszania się w wodzie.

Mamy pełną świadomość, że to zbyt mało czasu, żeby móc myśleć o spektakularnej poprawie stanu naszego kręgosłupa, ale nie o to nam chodzi. Chcemy nauczyć Was prostego schematu ćwiczeń, który będziecie mogli sami wykonywać na co dzień.

Zapraszamy osoby w każdym wieku do sprawdzenia na własnym ciele jak woda może stać się najlepszym „rehabilitantem”. To właśnie środowisko wodne, gdzie nasze ciało znajduje się w stanie „nieważkości” jest najbezpieczniejszym miejscem do wykonywania ćwiczeń. Dodatkowo rozciąganie i wzmacnianie mięśni poprzez pozycje jogi będzie idealnym uzupełnieniem naszego zestawu ćwiczeń „zdrowy kręgosłup”.