Przejdź do treści

Kobiecy weekend z jogą na Mazurach

wyjazd-joga-walentynki

Walentynki to święto miłości, a my w tym roku postanawiamy celebrować przede wszystkim miłość do siebie! Z tej okazji zapraszamy na weekend z jogą w kobiecym gronie na Mazurach. Rewitalizujące sesje jogi, warsztaty bezpiecznych wygięć, kobieca sesja dla dna miednicy, a także kreatywne zajęcia z malowania dla każdego. Będzie również okazja przewietrzyć głowy na biegówkach (jeśli pogoda pozwoli) lub na spacerze z przewodnikiem po puszczy, a wieczorem nie zabraknie integracji w kobiecym gronie przy ognisku nad samym jeziorem.

Wszystkie wiemy, że czas dla siebie i odpoczynek są niezbędne dla naszego dobrostanu psychicznego, a jednak na co dzień często spychamy własne potrzeby na sam koniec, odhaczając kolejne zadania, których lista zdaje się nie mieć końca! Znasz to? Czasami potrzebny jest całkowity reset, który pomoże nam w pełni się zregenerować, zyskać nową perspektywę, a może nawet być początkiem zmian w codziennej rutynie.

Jeśli potrzebujesz głębokiego odpoczynku, zastrzyku inspiracji i bodźca do tego, by o siebie zadbać, nie może Cię zabraknąć na Mazurach! Czekają nas dwa dni wypełnione po brzegi miłością do siebie i swojego ciała.

Z miłości do ciała

Zrealizujemy aż pięć tematycznych sesji jogi o różnym stopniu intensywności. Podczas porannej vinyasy, czyli dynamicznej jogi z płynnymi przejściami, zadbamy o wzmocnienie i uelastycznienie ciała. Poczujesz się jak po dobrym treningu, wykonywanym nie z przymusu, a z uważnością i czułością do siebie. Wieczorem skierujemy uwagę na dno miednicy, którego dobre funkcjonowanie jest niezbędne dla kobiecego zdrowia i satysfakcji. Podczas warsztatów poznasz proste ćwiczenia na aktywację i rozluźnienie mięśni dna miednicy – po powrocie będziesz mogła z powodzeniem powtórzyć je w domu. Nie zabraknie również łagodnej jogi dla kręgosłupa i bioder, które potrafią być największą zmorą osób z siedzącą pracą (czyli większości z nas). Dodatkowo spotkamy się na warsztacie bezpiecznych wygięć, dedykowanym osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z tą grupą pozycji (w jodze kojarzoną z „otwieraniem serca”). Dowiemy się, jak przygotować ciało do wygięć, żeby nie zrobić sobie krzywdy oraz poznamy różne modyfikacje, dzięki którym pozycje te staną się bardziej dostępne.

Z miłości do siebie

Kiedy ostatnio pozwoliłaś sobie na spontaniczność i robienie rzeczy tylko dla zabawy? Eksplorowanie kreatywności i przebywanie w gronie innych, otwartych kobiet sprawi, że na moment zapomnisz o myśleniu zadaniowym i pozwolisz sobie po prostu być! W obudzeniu kreatywnej energii, która drzemie w każdej z nas, pomogą warsztaty malarskie pod okiem artystki. Obiecujemy, że aby wziąć w nich udział, nie potrzeba żadnych specjalnych  umiejętności – tylko chęć do zabawy i tworzenia. Jeśli pogoda nam dopisze, planujemy również wspólne wyjście na biegówki (nic nie szkodzi, jeśli będziesz miała je na nogach pierwszy raz); jeśli zabraknie śniegu, wybierzemy się na spacer z przewodnikiem po puszczy. Wieczorem rozgrzejemy się przy ognisku nad samym jeziorem, będzie czas na pogaduchy i wymianę doświadczeń.

Gdzie się zatrzymamy?

Wszystkie te przyjemności czekają na nas zaledwie 2,5 h drogi od Warszawy. Po raz kolejny zatrzymamy się w kameralnym hotelu Joseph Conrad, położonym nad samym jeziorem Roś. Do dyspozycji gości są komfortowe pokoje oraz restauracja z kominkiem i oranżerią, gdzie można zaszyć się z książką lub zrelaksować przy lampce wina. Szef kuchni przygotuje dla nas trzy odżywcze, wegetariańskie posiłki dziennie – kto był w tym miejscu, ten wie, że są one nie tylko zdrowe, ale i naprawdę pyszne.

Sesje jogi poprowadzi Asia Głuchowska, która od ponad czterech lat dzieli się jogą z osobami w każdym wieku podczas stacjonarnych zajęć w Warszawie, zajęć online oraz wyjazdów. Specjalizuje się w kreatywnej vinyasie, a w swoje sekwencje chętnie wplata ćwiczenia funkcjonalne, kładąc szczególny nacisk na kształtowanie mięśni głębokich, w tym mięśni dna miednicy. Na pierwszym miejscu stawia zdrowie, sprawność swoich kursantek, zachęcając je do poznawania własnego ciała i odkrywania jego możliwości.

W świat malarstwa wprowadzi nas Mathea Petelska-Althamer.
Jest artystką, malarką i sportsmenką-performerką jednocześnie, która ciągle szuka dla tych dziedzin swojej aktywności, wspólnego mianownika i artystycznej formy wyrazu. Maluje obrazy, rzeźbi, biega i pływa. Aktualnie jej twórczość  jest bardziej abstrakcyjna, sensualna, cielesna, pełna faktur i delikatnych przejść koloru. Na co dzień swoim bogatym doświadczeniem chętnie dzieli  się ze studentami Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie oraz prowadząc liczne warsztaty plastyczne.

PLAN WYJAZDU

Piątek, 10.02

15:00 – 18:00 – przyjazd i zakwaterowanie

18:00 – kolacja

20:00 – łagodna joga dla kręgosłupa i bioder (75 minut)

Sobota, 11.02

7:30 – poranna joga wzmacniająca (75 minut)

9:00 – śniadanie

11:00 – wyjście na biegówki lub spacer z przewodnikiem

13:00 – obiad

14:30 – warsztaty malarskie

17:00 – joga – warsztaty bezpiecznych wygięć (60 minut)

18:00 – kolacja

19:30 – kobieca joga dla dna miednicy (60 minut)

20:30 – integracyjne ognisko nad jeziorem

Niedziela, 12.02

7:30 – poranna joga wzmacniająca (75 minut)

9:00 – śniadanie

12:00 – pożegnanie i wyjazd

Chcesz dołączyć? Zapisz się, korzystając z formularza poniżej. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona ze względu na charakter wyjazdu.

Zapisz się na wyjazd

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Palestra Pływania.
Wszelkie sprawy dotyczące przetwarzania Pani/Pana danych osobowych należy kierować na adres rodo@palestraplywania.pl lub na podany powyżej adres poczty tradycyjnej.
Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi Pani/Pana zapisania na wydarzenie przez okres niezbędny dla realizacji tego celu.
Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych będzie odbywać się na podstawie art. 6 pkt 1 lit. f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119 str. 1) („RODO”) w prawnie usprawiedliwionym interesie Administratora Danych jakim jest obsługa Pani/Pana zapytania zgodnie z wybranym tematem oraz ochrona przed ewentualnymi roszczeniami na drodze cywilnej związanymi z realizacją Pani/Pana zapytania.
Administrator nie stosuje zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
Ponadto ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana narusza przepisy RODO.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisania na wydarzenie.