Przejdź do treści

FAQ

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy można dołączyć do grupy w trakcie sezonu?

To zależy od poziomu grupy oraz Twoich umiejętności. Do grup doskonalących i wyższych można dołączyć ciągu roku (w miarę dostępności miejsc), natomiast do grup nauki pływania od podstaw zapraszamy wtedy, gdy ruszają. Jeśli nie potrafisz pływać i/lub boisz się wody, dobrym wyborem są nasze intensywne kursy nauki pływania, które uruchamiamy cyklicznie przez cały rok (obejmują 4 zajęcia po 90 minut).

Boję się, że będę najstarszy/a w grupie. Jaki jest średni wiek uczestników?

Jesteśmy klubem wyłącznie dla osób dorosłych, więc większość z nas dawno przestali już pytać w sklepie o dowód 😉 Jeśli masz więcej niż 30, 40, czy 50 lat i nie potrafisz pływać, uwierz, że nie jesteś odosobnionym przypadkiem. W takich się specjalizujemy! Szkolą się z nami osoby w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności i celach sportowych – skontaktuj się z nami, a dobierzemy optymalną dla Ciebie grupę.

Jaki sprzęt jest potrzebny na zajęciach?

Najważniejsze rzeczy, w które musisz się zaopatrzyć, to przylegające kąpielówki lub strój jednoczęściowy, czepek i okularki. Sprzęt potrzebny w grupach nauki pływania zapewniamy my; na wyższych poziomach szkolenia dobrze jest mieć własny. Niezbędnik to: płetwy, pullbuoy, łapki i fajka pływacka, dobrze mieć też dużą deskę i szybkoschnący worek na sprzęt. Linki do polecanych przez nas rzeczy dostaniesz, zapisując się na zajęcia.

Widzę, że organizujecie atrakcyjne wyjazdy i doszkalające kursy weekendowe. Czy mogę w nich uczestniczyć, jeśli dopiero uczę się pływać?

O ile opis wyjazdu lub kursu nie zawiera wymaganego minimalnego poziomu umiejętności, to jak najbardziej, zapraszamy też osoby uczące się. Chcemy być inkluzywni i na jak najwcześniejszym etapie pokazać uczestnikom, ile możliwości daje pływanie, dlatego na wielu wyjazdach mamy również grupę podstawową i zabieramy więcej niż jednego trenera.

Ile trwa kurs i jak szybko mogę spodziewać się efektów?

Na to pytanie odpowiedź brzmi, jak się pewnie domyślasz: to zależy 😉 Zajęcia stałe zaplanowane są na sezon, który trwa od połowy września do końca czerwca. Przejście rocznego cyklu, przy zachowaniu wysokiej frekwencji na zajęciach (nie więcej niż dwa dni w miesiącu opuszczone, a najlepiej odrobione) z naszego doświadczenia przynosi bardzo dobre efekty. Przykładowo, osoba ucząca się od zera po roku jest oswojona z wodą, pływa grzbietem, ma opanowane podstawy kraula i wykonuje elementy stylu motylkowego (nogi). Miesięczne, intensywne kursy nauki pływania realizują natomiast podstawowy program „Pływackie ABC” w trakcie czterech zajęć po 90 minut (w weekendy). Uczestnik opanowuje podstawowe umiejętności i może dołączyć do jednej z regularnych grup.

W jaki sposób rozliczam się na zajęcia? Czy muszę podpisać umowę na cały rok?

Rozliczamy się w cyklach miesięcznych, dokonując opłaty przelewem najpóźniej do 8 dnia każdego miesiąca. Uczestnicy nie są związani roczną umową, ale obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca. Przykładowo: wypowiadając umowę 16 października, wygasa ona z końcem listopada. Ceny poszczególnych zajęć znajdziesz w zakładce CENNIK: https://palestraplywania.pl/cennik/

Czy możliwa jest zmiana grupy / poziomu w trakcie sezonu?

Priorytetem jest dla nas, aby każdy uczestnik jak najwięcej wyniósł z zajęć, dlatego jeśli okaże się, że Twój poziom umiejętności bardziej pasuje do innej grupy, zaproponujemy Ci lepiej dopasowany poziom. Jeśli w trakcie roku zechcesz uczestniczyć w zajęciach w inne dni i godziny, w miarę dostępności miejsc w grupach oczywiście postaramy się to umożliwić.

Uczyłem/am się już kiedyś pływać, ale efekty nie były zadowalające. W jaki sposób weryfikujecie kompetencje waszych trenerów?

Podchodzimy bardzo poważnie do dbania o jak najwyższą jakość naszych zajęć, bo jest to dla nas nie tylko kwestia reputacji klubu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa uczestników. Niestety, zawód trenera pływania jest uwolniony, przez co często można spotkać prowadzące zajęcia osoby, które nie mają merytorycznej wiedzy, ani nawet własnego doświadczenia z wodą w postaci zawodniczej przeszłości. Aby mieć pewność, że wiedza przekazywana na naszych zajęciach jest aktualna, a ćwiczenia efektywne i bezpieczne, dokładnie weryfikujemy współpracujących z nami trenerów. Większość z nich to byli zawodnicy, którzy od dziecka spędzali w wodzie po kilkanaście godzin tygodniowo. Zatrudniamy trenerów po AWFie, fizjoterapeutów oraz dobrze wyszkolonych instruktorów, a nasz head coach odpowiedzialny za plan treningowy i standardy jakości szkoleń pracuje w wiodącym polskim klubie UKS G8 Bielany.