Jak długo trwa kurs i czy muszę deklarować się od razu na cały?
Sezon kursów grupowych trwa od połowy września do końca czerwca (niektóre nowe grupy uruchamiamy również w trakcie sezonu). Podpisujemy umowę do 30 czerwca, ale ma ona miesięczny okres wypowiedzenia, co oznacza, że rezygnując, trzeba opłacić jeszcze kolejny miesiąc zajęć. Nie musisz więc deklarować się od razu na cały sezon, chociaż oczywiście na taki okres rozpisany jest plan treningowy, a realizacja go w całości gwarantuje najlepsze efekty.
W jaki sposób dokonywana jest płatność?
Płatność za zajęcia jest dokonywana z góry za cały miesiąc, najpóźniej do 8 dnia każdego miesiąca. Cenę karnetu obliczamy w oparciu o liczbę zajęć, które wypadają w danym miesiącu. Dokładne kwoty za poszczególne zajęcia znajdziesz w zakładce „cennik”. Płacimy przelewem na konto – dane do przelewu znajdują się w zakładce „kontakt” (wszystkie szczegóły otrzymasz również mailem w momencie dołączania do zajęć).
Czasem z przyczyn losowych mogę nie dotrzeć na zajęcia. Czy wtedy przepadają?
Zależy nam, żeby każdy uczestnik maksymalnie wykorzystał karnet, dlatego dwie nieobecności na 30 dni można odrobić w innej grupie. Aby zyskać możliwość odrobienia, należy planowaną nieobecność zgłosić min. 10h wcześniej w systemie. Dzięki temu inny uczestnik ma możliwość przyjść w to miejsce i odrobić swoje zajęcia.
Nigdy nie pływałem/am w grupie i nie wiem, czy mi się spodoba. Czy mogę przyjść na zajęcia próbne?
Tak, w miarę dostępności miejsc w grupach, na pierwsze zajęcia można dołączyć jednorazowo, po uprzednim zgłoszeniu mailowym na klub@palestraplywania.pl i opłaceniu pojedynczych zajęć. Miej proszę na uwadze, że przy zapisach na nowe grupy startujące od zera, pierwszeństwo mają osoby decydujące się od razu na cały karnet – dzięki temu możemy mieć pewność, że grupa ruszy, a nasi trenerzy będą mieli pracę.
Czy można chodzić na zajęcia raz w tygodniu?
Większość naszych grup ma plan szkolenia rozpisany na dwa zajęcia w tygodniu (z naszego doświadczenia, zapewnia to znacznie lepsze efekty) i dołączając do nich, zapisujemy się na kurs w takim trybie. Z uwagi na zapotrzebowanie wśród uczestników i fakt, że niektórzy mają bardzo zmienny grafik i trudno im wygospodarować dwa dni w tygodniu na zajęcia, mamy również kilka grup pływających raz w tygodniu. Dla najlepszych efektów polecamy jednak drugi raz samodzielnie wybrać się na pływalnię i przećwiczyć umiejętności zdobyte w trakcie zajęć.
Dopiero zaczynam przygodę z pływaniem i chcę zobaczyć, czy to dla mnie. Czy są inne opcje szkolenia niż sezonowe kursy?
Tak! Dla osób zupełnie początkujących, które chcą oswoić się z wodą i opanować podstawy, a później zdecydować o kontynuacji, mamy intensywne kursy nauki pływania w trybie weekendowym. Obejmują 10 zajęć po 90 minut, w trakcie których realizujemy nasz autorski program dla osób dorosłych „Pływackie ABC”. W tym przypadku deklarujesz się tylko na te 10 tygodni, a po nich możesz zdecydować, co dalej.
Myślałem/am, że jeśli jestem osobą dorosłą niepotrafiącą pływać, to jedyną opcją są dla mnie zajęcia indywidualne. Dlaczego polecacie kursy grupowe?
Zajęcia indywidualne są o wiele droższą opcją (mniej więcej 2 = kurs grupowy), więc polecamy je w określonych przypadkach: gdy grafik nie pozwala Ci na uczestnictwo w zajęciach grupowych o stałych godzinach, chcesz pracować nad określonym elementem (np. skoki lub nawroty) albo masz problemy zdrowotne wykluczające z kursu grupowego. Z naszego doświadczenia wynika, że zdecydowana większość osób osiąga bardzo dobre efekty szkoląc się w grupie. Świadomość, że nie jesteśmy sami w procesie nauki, elementy integracji, a czasem również zdrowej rywalizacji pozytywnie wpływają na progres i pomagają utrzymać motywację do uczestnictwa w treningach, co w przypadku zajęć 1:1 może być sporym wyzwaniem.
Boję się, że będę najstarszy/a w grupie. Jaki jest średni wiek uczestników?
Jesteśmy klubem wyłącznie dla osób dorosłych, więc większość z nas dawno przestali już pytać w sklepie o dowód 😉 Jeśli masz więcej niż 30, 40, czy 50 lat i nie potrafisz pływać, uwierz, że nie jesteś odosobnionym przypadkiem. W takich się specjalizujemy! Szkolą się z nami osoby w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności i celach sportowych – skontaktuj się z nami, a dobierzemy optymalną dla Ciebie grupę.
Jaki sprzęt jest potrzebny na zajęciach?
Najważniejsze rzeczy, w które musisz się zaopatrzyć, to przylegające kąpielówki lub strój jednoczęściowy, czepek i okularki. Sprzęt potrzebny w grupach nauki pływania zapewniamy my; na wyższych poziomach szkolenia dobrze jest mieć własny. Niezbędnik to: płetwy, pullbuoy, łapki i fajka pływacka, dobrze mieć też dużą deskę i szybkoschnący worek na sprzęt.
Widzę, że organizujecie atrakcyjne wyjazdy i doszkalające kursy weekendowe. Czy mogę w nich uczestniczyć, jeśli dopiero uczę się pływać?
O ile opis wyjazdu lub kursu nie zawiera wymaganego minimalnego poziomu umiejętności, to jak najbardziej, zapraszamy też osoby uczące się. Chcemy być inkluzywni i na jak najwcześniejszym etapie pokazać uczestnikom, ile możliwości daje pływanie, dlatego na wielu wyjazdach mamy również grupę podstawową i zabieramy więcej niż jednego trenera.
Jak szybko mogę spodziewać się efektów?
Tempo nauki jest kwestią indywidualną i zależy od takich czynników, jak: poziom oswojenia z wodą i doświadczenia z pływaniem w przeszłości, ewentualne lęki i traumy, ogólny stan zdrowia i stopień sprawności, zaangażowanie w zadania wykonywane na zajęciach i chyba najważniejsze z powyższych, czyli systematyczność (!). Najlepsze efekty osiągniesz szkoląc się minimum 2 razy w tygodniu. W przypadku grup pływających raz w tygodniu, zachęcamy uczestników do wybrania się na pływalnię drugi raz we własnym zakresie i powtórzenia poznanych na zajęciach ćwiczeń.
Czy możliwa jest zmiana grupy / poziomu w trakcie sezonu?
Priorytetem jest dla nas, aby każdy uczestnik jak najwięcej wyniósł z zajęć, dlatego jeśli okaże się, że Twój poziom umiejętności bardziej pasuje do innej grupy, zaproponujemy Ci lepiej dopasowany poziom. Jeśli w trakcie roku zechcesz uczestniczyć w zajęciach w inne dni i godziny, w miarę dostępności miejsc w grupach oczywiście postaramy się to umożliwić.
Uczyłem/am się już kiedyś pływać, ale efekty nie były zadowalające. W jaki sposób weryfikujecie kompetencje waszych trenerów?
Podchodzimy bardzo poważnie do dbania o jak najwyższą jakość naszych zajęć, bo jest to dla nas nie tylko kwestia reputacji klubu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa uczestników. Niestety, zawód trenera pływania jest uwolniony, przez co często można spotkać prowadzące zajęcia osoby, które nie mają merytorycznej wiedzy, ani nawet własnego doświadczenia z wodą w postaci zawodniczej przeszłości. Aby mieć pewność, że wiedza przekazywana na naszych zajęciach jest aktualna, a ćwiczenia efektywne i bezpieczne, dokładnie weryfikujemy współpracujących z nami trenerów. Większość z nich to byli zawodnicy, którzy od dziecka spędzali w wodzie po kilkanaście godzin tygodniowo. Zatrudniamy trenerów po AWFie, fizjoterapeutów oraz dobrze wyszkolonych instruktorów, a nasz head coach odpowiedzialny za plan treningowy i standardy jakości szkoleń pracuje w wiodącym polskim klubie UKS G8 Bielany.
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.