Przejdź do treści

JOGA DLA PŁYWAKÓW

joga-dla-plywakow-zajecia

Joga - korzyści dla pływaków:

Nasze autorskie zajęcia jogi przeznaczone są dla osób dorosłych trenujących pływanie oraz uczących się pływać. Świetnie sprawdzą się również jako uzupełnienie innych aktywności, takich jak bieganie czy rower.

Ćwiczenia zostały dobrane w taki sposób, aby wzmocnić i uelastycznić ciało, koncentrując się szczególnie na obszarach kluczowych dla pływaków. Ograniczona mobilność w stawie ramiennym, spięta okolica bioder i tyłów nóg, sztywne stopy i nieregularny, płytki oddech – to tylko niektóre problemy, z którymi mierzą się osoby dorosłe przychodzące na pływalnię. 

Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki nadgarstków i dynamicznej sekwencji powitań słońca, dzięki której przygotowujemy ciało do dalszych ćwiczeń. 

Znaczną część sekwencji stanowią pozycje stojące, dzięki którym pracujemy nad utrzymaniem równowagi i koncentracji oraz uelastyczniamy nogi, ramiona i plecy.

Następnie wzmacniamy mięśnie głębokie brzucha. Wszelkie rodzaje planków to nieodłączny element tej części – można się porządnie zmęczyć!

Sesja kończy się delikatnym rozciąganiem całego ciała oraz relaksacją z elementami ćwiczeń oddechowych. 

Nasza sobotnia joga dla pływaków to doskonały sposób na to, aby dobrze rozpocząć weekend. Rozruszasz ciało i zapewnisz sobie poranną dawkę energii (lepszą niż po espresso :), łagodnie porozciągasz spięte mięśnie, pozbędziesz się bólu pleców po długim siedzeniu oraz nauczysz się świadomego, relaksującego oddechu. 

Zajęcia prowadzi Asia Głuchowska – certyfikowana nauczycielka vinyasa jogi (RYT 200). 

Od pięciu lat realizuje autorski program jogi dla pływaków, w którym brali udział zarówno dorośli, jak i młodzi zawodnicy. 

Ma za sobą kilkaset godzin zajęć poprowadzonych w klubach fitness, szkołach jogi oraz indywidualnie z uczniami. Organizuje również warsztaty i wyjazdy z jogą.

Jej misją jest poprawianie jakości życia ludzi poprzez jogę i pokazywanie praktyki w sposób przystępny i uwzględniający wyzwania, z jakimi mierzymy się w nowoczesnym świecie.