Przejdź do treści

FUNDACJA

kurs-nauki-pływania-dla-dorosłych

Fundacja Palestra Pływania

Tworzymy społeczność aktywnych dorosłych, pragnących cieszyć się sprawnością przez długie lata.

Promujemy zdrowe podejście do sportu i rywalizacji, uczymy zasad zachowania bezpieczeństwa nad wodą i upowszechniamy pływanie jako podstawową umiejętność, którą powinien posiąść każdy człowiek.

Wierzymy, że #pływaniemamoc, dlatego prowadzimy program wsparcia osób po leczeniu onkologicznym do społeczeństwa poprzez sport. 

NASZA MISJA

Nauczymy Polskę pływać, aby każdy, bez względu na wiek, mógł cieszyć się wodą.

Promujemy sport wśród osób dorosłych

Prowadzimy treningi pływackie i biegowe oraz zajęcia jogi stacjonarnie w Warszawie, organizujemy intensywne kursy doszkalające i weekendowe warsztaty, a także sportowe wyjazdy w Polsce i za granicą. Umożliwiamy osobom dorosłym aktywne spędzanie czasu, aby jak najdłużej mogły cieszyć się zdrowiem i sprawnością.

Pomagamy zdobywać i doskonalić umiejętności

Szkolimy dorosłych na każdym poziomie: od nauki pływania po zaawansowany trening. Pomagamy przełamać lęk przed wodą, dzięki czemu nikt nie jest z niej wykluczony. Zależy nam, aby uczestnicy naszych zajęć i kursów nabywali praktycznych kompetencji, dzięki którym mogą bezpiecznie korzystać ze sportów wodnych i realizować swoje cele poprzez starty w zawodach masters czy w triathlonie.

Zwiększamy świadomość dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą

Według sondażu z 2018 roku, 32% Polaków przyznaje, że nie potrafi pływać, a 36% ocenia swoje umiejętności jako słabe. Chcemy zmienić te statystyki! Oprócz nauki pływania dorosłych, organizujemy wydarzenia mające na celu propagowanie zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą oraz szkolenia z pierwszej pomocy.

Budujemy społeczność - bo w grupie raźniej!

Naszą siłą są ludzie, dlatego dokładamy starań, aby więzi i relacje nawiązane w grupach treningowych wychodziły poza pływalnię czy bieżnię. Tworzymy atmosferę życzliwości i wsparcia, w której dbanie o formę i realizacja sportowych celów stają się znacznie przyjemniejsze, a treningi są kolejnym pretekstem do spotkań.

Wspieramy powrót do formy pacjentów po nowotworach

Mamy osobiste doświadczenia związane z chorobą nowotworową, dlatego wiemy, jak trudny bywa powrót do dawnej formy i życia w społeczeństwie. Chcemy ułatwić ten proces innym pacjentom, dlatego prowadzimy program wsparcia, który pomaga odzyskać sprawność i pewność siebie poprzez sport.

OSTATNIE WYDARZENIA

Nasza historia

Andrzej Dziedzic w wieku 24 lat zachorował na agresywny nowotwór układu chłonnego. Po niemal dwóch latach leczenia, zwieńczonego przeszczepem krwiotwórczych komórek macierzystych (szpiku), wrócił do pracy jako trener i zaczął realizować marzenie o własnym klubie sportowym. Pływanie odegrało zasadniczą rolę w jego życiu – trenując od najmłodszych lat, rozwinął w sobie pasję do sportów wodnych, skończył warszawski AWF, a w trakcie niespodziewanego starcia ze śmiertelną chorobą zrozumiał, że sport uratował mu życie. Widząc ogromny wpływ wytrenowanego organizmu na tolerancję leczenia, a później powrót do formy (fizycznej i psychicznej), postanowił dzielić się pasją do ruchu z innymi. Współautor książki „Liczy się każdy oddech”.

andrzej-dziedzic-palestra-plywania
Na treningu pływackim w trakcie ósmego miesiąca leczenia onkologicznego.

#pływaniemamoc