Masz pytania? Zadzwoń! +48 507 950 410 | klub@palestraplywania.pl
Tworzymy społeczność aktywnych dorosłych, pragnących cieszyć się sprawnością przez długie lata.
Promujemy zdrowe podejście do sportu i rywalizacji, uczymy zasad zachowania bezpieczeństwa nad wodą i upowszechniamy pływanie jako podstawową umiejętność, którą powinien posiąść każdy człowiek.
Wierzymy, że #pływaniemamoc, dlatego prowadzimy program wsparcia osób po leczeniu onkologicznym do społeczeństwa poprzez sport.
Prowadzimy treningi pływackie i biegowe oraz zajęcia jogi stacjonarnie w Warszawie, organizujemy intensywne kursy doszkalające i weekendowe warsztaty, a także sportowe wyjazdy w Polsce i za granicą. Umożliwiamy osobom dorosłym aktywne spędzanie czasu, aby jak najdłużej mogły cieszyć się zdrowiem i sprawnością.
Szkolimy dorosłych na każdym poziomie: od nauki pływania po zaawansowany trening. Pomagamy przełamać lęk przed wodą, dzięki czemu nikt nie jest z niej wykluczony. Zależy nam, aby uczestnicy naszych zajęć i kursów nabywali praktycznych kompetencji, dzięki którym mogą bezpiecznie korzystać ze sportów wodnych i realizować swoje cele poprzez starty w zawodach masters czy w triathlonie.
Według sondażu z 2018 roku, 32% Polaków przyznaje, że nie potrafi pływać, a 36% ocenia swoje umiejętności jako słabe. Chcemy zmienić te statystyki! Oprócz nauki pływania dorosłych, organizujemy wydarzenia mające na celu propagowanie zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą oraz szkolenia z pierwszej pomocy.
Naszą siłą są ludzie, dlatego dokładamy starań, aby więzi i relacje nawiązane w grupach treningowych wychodziły poza pływalnię czy bieżnię. Tworzymy atmosferę życzliwości i wsparcia, w której dbanie o formę i realizacja sportowych celów stają się znacznie przyjemniejsze, a treningi są kolejnym pretekstem do spotkań.
Mamy osobiste doświadczenia związane z chorobą nowotworową, dlatego wiemy, jak trudny bywa powrót do dawnej formy i życia w społeczeństwie. Chcemy ułatwić ten proces innym pacjentom, dlatego prowadzimy program wsparcia, który pomaga odzyskać sprawność i pewność siebie poprzez sport.
Andrzej Dziedzic w wieku 24 lat zachorował na agresywny nowotwór układu chłonnego. Po niemal dwóch latach leczenia, zwieńczonego przeszczepem krwiotwórczych komórek macierzystych (szpiku), wrócił do pracy jako trener i zaczął realizować marzenie o własnym klubie sportowym. Pływanie odegrało zasadniczą rolę w jego życiu – trenując od najmłodszych lat, rozwinął w sobie pasję do sportów wodnych, skończył warszawski AWF, a w trakcie niespodziewanego starcia ze śmiertelną chorobą zrozumiał, że sport uratował mu życie. Widząc ogromny wpływ wytrenowanego organizmu na tolerancję leczenia, a później powrót do formy (fizycznej i psychicznej), postanowił dzielić się pasją do ruchu z innymi. Współautor książki „Liczy się każdy oddech”.