Przejdź do treści

FUNDACJA

kurs-nauki-pływania-dla-dorosłych

Fundacja Palestra Pływania

Tworzymy społeczność aktywnych dorosłych, pragnących cieszyć się sprawnością przez długie lata.

Promujemy zdrowe podejście do sportu i rywalizacji, uczymy zasad zachowania bezpieczeństwa nad wodą i upowszechniamy pływanie jako podstawową umiejętność, którą powinien posiąść każdy człowiek.

Wierzymy, że #pływaniemamoc, dlatego prowadzimy program wsparcia osób po leczeniu onkologicznym do społeczeństwa poprzez sport. 

#pływaniemamoc

Promujemy sport wśród osób dorosłych

Prowadzimy treningi pływackie i biegowe oraz zajęcia jogi stacjonarnie w Warszawie, organizujemy intensywne kursy doszkalające i weekendowe warsztaty, a także sportowe wyjazdy w Polsce i za granicą. Umożliwiamy osobom dorosłym aktywne spędzanie czasu, aby jak najdłużej mogły cieszyć się zdrowiem i sprawnością.

Pomagamy zdobywać i doskonalić umiejętności

Szkolimy dorosłych na każdym poziomie: od nauki pływania po zaawansowany trening. Zależy nam, aby uczestnicy naszych zajęć i kursów nabywali praktyczne kompetencje, dzięki którym mogą bezpiecznie korzystać ze sportów wodnych i realizować swoje cele poprzez starty w zawodach masters czy w triathlonie.

Zwiększamy świadomość dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą

Według sondażu z 2018 roku, 32% Polaków przyznaje, że nie potrafi pływać, a 36% ocenia swoje umiejętności jako słabe. Chcemy zmienić te statystyki! Oprócz nauki pływania dorosłych, organizujemy wydarzenia mające na celu propagowanie zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą oraz szkolenia z pierwszej pomocy.

Budujemy społeczność - bo w grupie raźniej!

Naszą siłą są ludzie, dlatego dokładamy starań, aby relacje nawiązane w grupach treningowych wychodziły poza pływalnię czy bieżnię. Tworzymy atmosferę życzliwości i wsparcia, w której dbanie o formę i realizacja sportowych celów stają się znacznie przyjemniejsze, a treningi są kolejnym pretekstem do spotkań.

Wspieramy powrót do formy pacjentów po nowotworach

Mamy osobiste doświadczenia związane z chorobą nowotworową, dlatego wiemy, jak trudny bywa powrót do dawnej formy i życia w społeczeństwie. Chcemy ułatwić ten proces innym pacjentom, dlatego prowadzimy program wsparcia, który pomaga odzyskać sprawność i pewność siebie poprzez sport.

OSTATNIE WYDARZENIA

Nasza historia

Andrzej Dziedzic w wieku 24 lat zachorował na agresywny nowotwór układu chłonnego. Po niemal dwóch latach leczenia, zwieńczonego przeszczepem krwiotwórczych komórek macierzystych (szpiku), wrócił do pracy jako trener i zaczął realizować marzenie o własnym klubie sportowym. Pływanie odegrało zasadniczą rolę w jego życiu – trenując od najmłodszych lat, rozwinął w sobie pasję do sportów wodnych, skończył warszawski AWF, a w trakcie niespodziewanego starcia ze śmiertelną chorobą zrozumiał, że sport uratował mu życie. Widząc ogromny wpływ wytrenowanego organizmu na tolerancję leczenia, a później powrót do formy (fizycznej i psychicznej), postanowił dzielić się pasją do ruchu z innymi. Współautor książki „Liczy się każdy oddech”.

andrzej-dziedzic-palestra-plywania
Na treningu pływackim w trakcie ósmego miesiąca leczenia onkologicznego.