Przejdź do treści

O NAS

andrzej-dziedzic-trener
Andrzej Dziedzic, fot. Albert Zawada

Postanowiliśmy stworzyć jedyny w swoim rodzaju klub, w którym łączymy antyczną ideę kultury fizycznej (miejscem jej kultywowania była palestra) z założeniami nowoczesnego treningu sportowego.

Palestra Pływania

Palestra Pływania powstała z pasji do sportu, którą pielęgnowaliśmy w sobie od najmłodszych lat. Tysiące przepłyniętych kilometrów, treningi pod okiem najlepszych trenerów w kraju, udział w zawodach i zgrupowaniach sprawiły, że basen na wiele lat stał się naszym drugim domem.

Tworzymy wyjątkowy klub pływacki dla dorosłych, oferując naukę pływania i treningi pływackie w Warszawie. Stawiamy sobie za cel szkolenie na najwyższym poziomie. Jest ono możliwe dzięki naszej wiedzy i doświadczeniom zebranym podczas wielu lat wyczynowych treningów oraz w trakcie studiów trenerskich na AWFie.

Doświadczenia zebrane w trakcie kariery zawodniczej stały się inspiracją i solidną podstawą do stworzenia efektywnego planu treningowego dla dorosłych – przygotowujących się do zawodów masters i triathlonowych, a także uczących się pływać.

Praca z ludźmi przynosi nam ogromną satysfakcję, a sukcesy oraz zadowolenie uczestników naszych zajęć są najlepszą nagrodą i napędem do działania. 

Dołącz do nas i zacznij czerpać radość z pływania.

Dlaczego kursanci nas wybierają

Poprawiamy na każdych zajęciach

Rozumiemy, że korygowanie błędów technicznych jest kluczowe dla wypracowania dobrych nawyków, dlatego na każdych zajęciach uczestnicy otrzymują informację zwrotną.

Mamy doświadczenie zawodnicze

W naszym klubie nie ma ludzi z przypadku, ani instruktorów po weekendowych kursach. Z pływaniem jesteśmy związani od kilkunastu lat, dzięki czemu znamy się na tym, co robimy.

Stawiamy na indywidualne podejście

Układając trening, bierzemy pod uwagę potrzeby i możliwości uczestników. Modyfikujemy zadania w taki sposób, by wszyscy czerpali z zajęć jak największe korzyści.

Proponujemy urozmaicone treningi

Zapomnij o bezcelowym pływaniu od ściany do ściany. Nasi trenerzy dokładają wszelkich starań, aby treningi były urozmaicone i angażujące, co pomaga utrzymać motywację do regularnego uczestnictwa w zajęciach.

Dbamy o dobrą atmosferę

Uważamy, że relacje między ludźmi są podstawą udanych treningów. Staramy się tworzyć życzliwą atmosferę i promować zdrową rywalizację, dzięki czemu pływając, możesz świetnie się bawić.

Jeśli chodzi o jakość, nie uznajemy kompromisów

Pływamy pełne 60 minut - to minimum, żeby trening mógł być efektywny. Staramy się, aby poziom na torach był wyrównany i weryfikujemy skład grup w trakcie sezonu.

HISTORIE ZAWODNIKÓW

palestra-plywania-nauka

Moja przygoda z pływaniem zaczęła się od zajęć indywidualnych w 2018 roku. Myślę, że Andrzej stanął przed naprawdę dużym wyzwaniem, bo nie umiałam zupełnie nic. Basenowa rzeczywistość szybko pokazała, że na dzień dobry mam do pokonania niczym niewytłumaczalny lęk przed głębokością.

Po około 3 miesiącach zajęć indywidualnych dołączyłam do grupy. Teraz wiem, że to był przełomowy moment, bo praca w grupie dała mi nowego powera i niespodziewanie pokonała mój opór do bardziej wymagających ćwiczeń technicznych.

Trzy lata temu na obozie miałam swój debiut open water. Nie wiedziałam, czy w ogóle odważę się pływać w jeziorze. Jak widać, wszystko jest w głowie. Ważne jednak, aby tą głową zaopiekował się ktoś, komu zaufasz nie tylko merytorycznie, ale również emocjonalnie. 

Niedługo minie pięć lat odkąd zaczęłam i mam świadomość, że jeszcze dużo pracy przede mną, zanim osiągnę poziom kolegów z grup zaawansowanych. Wiem jednak, że z ekipą Palestry cały czas płynę właśnie w tym kierunku.

Ania Laba

Na zajęcia Palestry trafiłem w trakcie przygotowań do zawodów Ironman.

Na lekcjach indywidualnych z Andrzejem pracowaliśmy nad moją techniką pływania i kondycją, ale stopniowo zaczęło się też zmieniać moje podejście do treningu. Zacząłem traktować pływanie nie tylko jako element zawodów triathlonowych, ale jako sposób na utrzymanie zdrowia i odstresowanie się po pracy.

Dołączyłem do grupy i szybko zmieniłem zdanie o treningach pływackich – kiedyś kojarzyły mi się z pływaniem „od ściany do ściany” i nabijaniem kolejnych kilometrów, a tutaj okazało się, że zadania są zróżnicowane, można się pościgać i dobrze bawić. 

Zaletą treningów indywidualnych jest skupienie się nad szczegółami techniki, a zajęcia w grupie wnoszą ducha rywalizacji, dzięki czemu daję z siebie więcej niż pływając samemu. Palestra Pływania jest odpowiednim miejscem dla wszystkich, którzy chcą wnieść swoje umiejętności na wyższy poziom.

Maciej Mrówka

palestra-plywania-trening

Co się u nas dzieje